Zimní bábo zimní paní

Zimní bábo zimní paní

Zimní bábo zimní paní
nastává ti dlouhé spaní
jak chceš braň se, spílej křič
voda odnese tě pryč
jaro vlažným dechem dýchne
jen alergik sem tam kýchne.

Školka v lese má 9 let

Školka v lese má 9 let

Školka v lese má 9 let
mění se lidi, mění se svět
zde myšlenka z přání pramení
co dobré jest že se nezmění.

Masopustní veselí

Masopustní veselí

Maškary jdou do města
medvěd smrtka nevěsta
masopustní veselí
v sobotu i v neděli
hurá, bude mastná pusa
knedlo zelo vepřo husa.

Vánoce a nový rok

Vánoce a nový rok

Světlo přišlo mezi nás,
duch vánoc má úsměv na rtu.
Dobro, nejkrásnější z krás,
srdcovou obrací kartu.
Nech růst světlo dobra v sobě,
nejen v předvánoční době.

Vanoce

Podzim plný barev

Podzim plný barev

Podzim je v plném proudu a mi si užíváme krásy lesa. Začátkem října jsme si společně prožili naši tradiční Michalskou slavnost. Kde jsme získali odvahu na následné přespávání ve školce. Říjen jsme zakončili společným dlabáním dýní.
Také jsme oslavili svátek stromů a naším hlavním oslavencem se stal dub, který k naší dětské skupině prostě patří.

Srpen je za námi a září před námi

Srpen je za námi a září před námi

Srpen je za námi a září před námi a v srpnu to bylo v naší Dětské skupině Školka v lese asi takto. Žili jsme v divočině. Potravu jsme si obstarávali pouze lovem a sběrem. Kdo nevěří dobře dělá. Hráli jsme si na indiány, a to je fakt, ještě teď máme peří všude. Stali jsme se prospektory, drahé kameny se jen sypou, když víte, kde kopat. Stanovali jsme, máme stan, jakej hned tak někdo nemá, červenej. Sportovali jsme ó jé, to byl fičák. A co ryb jsme nachytali, no prostě samá sranda žádný náboženství. Ale teď už jsme zase tady ve školce. Léto nám mává na rozloučenou, podzim na uvítanou a práce ta je s námi pevně a stále.